Главная

Форум SWaG

Поиск  Правила 
Закрыть
Логин:
Пароль:
Забыли свой пароль?

Страницы: 1
Ответить
RSS
Спосіб підключення насосів, Який з насосів пускати через автоматику

В мене основний насос був підключений через через автоматику, з вибором температури запуску насоса, а рециркуляційний насос був підключений в розетку напряму. Автоматика не дає можливості керування одразу двома насосами. Але сервісникки підказали ідею підключення навпаки - основний насос постійно, рециркуляційний через автоматику. і т-ру ввімкнення насоса на автоматиці поставити 55 грн. В результаті коли котел випалив все паливо і температура не може досягнути необхідного рівня, але жар в котлі ще є, то рециркуляційний насос відключиться, а циркуляційний потягне воду з котла, зворотка в котел зайде через байпас (температурний клапан вже закрився) і вийде так, що ми використаємо все тепло від залишків палива, а не залишимо котел остигати сам по собі.

Хотів би почути ваші міркування з цього приводу. Які можуть бути мінуси? Паливо випалене, отже пари в камері згоряння бути б не мало би, відповідно конденсат не мав би появитись. Хто ще щось скаже?

В мене перший насос, який на розігріві котла - підключений до компютера і він спрацьовує на 35 градусах, друй - який гоне воду на систему - підключений через окрему автоматику (докупляється окремо), на якій я виставив 60 градусів, тобто температуру при якій він включається. На даній автоматиці є дві кнопки - одна живлення автоматики, інша постійне живлення насоса. Так от якщо друга кнопка виключена то насос включається при 60 градусах (виставляється регулятором) і виключається коли температура нижче 60 градусів. Це добре при розігріві котла, бо тоді насос не працює і не йде додатковий підміс холодної води із возвратки системи, що дозволяє скоріше пройти точку роси котла. А ле це погано з іншої сторони, бо відключається насос коли дрова догорають (менше 60 градусів). Так от я вийшов із ситуації так - при розігріві котла друга клавіша виключена, насос стоїть. Коли набралося 60 градусів він включається і тоді я включаю другу клавішу і йду спати.  :D . В інструкції до котла  і так написано проконтролювати коли турбіна на котлі включиться другий раз. Так що пів години треба в котельні посидіти.

Цитата
Guest написал:
В мене основний насос був підключений через через автоматику, з вибором температури запуску насоса, а рециркуляційний насос був підключений в розетку напряму. Автоматика не дає можливості керування одразу двома насосами. Але сервісникки підказали ідею підключення навпаки - основний насос постійно, рециркуляційний через автоматику. і т-ру ввімкнення насоса на автоматиці поставити 55 грн. В результаті коли котел випалив все паливо і температура не може досягнути необхідного рівня, але жар в котлі ще є, то рециркуляційний насос відключиться, а циркуляційний потягне воду з котла, зворотка в котел зайде через байпас (температурний клапан вже закрився) і вийде так, що ми використаємо все тепло від залишків палива, а не залишимо котел остигати сам по собі.

Хотів би почути ваші міркування з цього приводу. Які можуть бути мінуси? Паливо випалене, отже пари в камері згоряння бути б не мало би, відповідно конденсат не мав би появитись. Хто ще щось скаже?
Справа в тому, що це робота трьохходового клапану, який не подає воду нижчу 55 градусів в котел. В мене насос працює напряму, без автоматики.

Цитата
Guest написал:
Але сервісникки підказали ідею підключення навпаки - основний насос постійно, рециркуляційний через автоматику. і т-ру ввімкнення насоса на автоматиці поставити 55 грн.
Це все і так написано в книжці до котла. Але температуру на ввімкнення рециркуляційного насосу потрібно виставити на 40 градусах. При цьому доцільно докупити ще контроллер для циркуляційного насоса (другого) та виставити його ввімкнення на 60 градусах. А вимкнення турбіни повітренагнітача виставити на 65 градусах.

Цитата
Игорь Мельниченко написал:
Цитата
Guest написал:
Але сервісникки підказали ідею підключення навпаки - основний насос постійно, рециркуляційний через автоматику. і т-ру ввімкнення насоса на автоматиці поставити 55 грн.
Це все і так написано в книжці до котла. Але температуру на ввімкнення рециркуляційного насосу потрібно виставити на 40 градусах. При цьому доцільно докупити ще контроллер для циркуляційного насоса (другого) та виставити його ввімкнення на 60 градусах. А вимкнення турбіни повітренагнітача виставити на 65 градусах.
Я поставил оба через компьютер на 40. Но Ваше описание мне больше нравиться.  

Если насос "малого" (котлового) контура подключть через контроллер, который идет вместе с котлом, то могут возникнуть проблемы у тех, кто использует комнатный теростат, так как контроллер дает команду на выключение насоса при достижении заданной температуры помещения, а он выключаться не должен пока горит топливо.
У меня насос ЦО включается контроллером, а насос котлового контура работает от розетки, но через натрубный термостат (на картинке), выставленный на 40С.
Включение через термостат, на мой взгляд, имеет дополнительное приемущество, кроме вышеперечисленного - в случае выхода из строя контроллера, котловой насос будет продолжат работать, так как надежность термостата выше контроллера.
Есть в природе контроллеры, которые управляют 2я, 3я, 4я насосами, с датчиками температуры окружающей среды и дымогазов и пр.,. С таким контроллером можно более эфективно настроить работу самого котла, систему отопления/гарячего водоснабжения, теплого пола, но ими производитель не комплектует котлы.
Я уже писал в "пожеланиях", что лучше бы производитель предлагал на выбор контроллер либо просто не комплектовал котел тем, что потом нужно будет менять.  

Цитата
Igor написал:
Я уже писал в "пожеланиях", что лучше бы производитель предлагал на выбор контроллер либо просто не комплектовал котел тем, что потом нужно будет менять.
Честно говоря, меня устраивает контроллер, который идет с котлом. Также я не представляю работу воздухонагнетателя в паре с насосом ЦО через один контроллер. Теряется смысл корректного вывода котла в режим минуя точку росы, поскольку насос котлового контура должен включится не раньше 40 градусов и выключится, когда температура в котловом контуре упала ниже 35 градусов, дабы не ганять холодную воду по контуру. Мнение высказано исключительно исходя из монтажа котла по рекомендуемой производителем обвязке.

Меня, например, не устраивал, так как мой котел еще и греет горячую воду. В инструкции к контроллеру именно так и нарисовано - насос ЦО и вентилятор подключены к контроллеру.
Почему теряется смысл? Я же написал, что котловой насос включается через натрубный термостат. который включается при температуре выше 40С, а выключается при температуре ниже 40С.  
Страницы: 1
Ответить
Форма ответов
Текст сообщения*
Загрузить файл или картинкуПеретащить с помощью Drag'n'drop
Перетащите файлы
Ничего не найдено
Загрузить картинки
Отправить Отменить